1. Anasayfa
 2. Oyun

GTA 6 Sistem Gereksinimleri Tahmini: Bilgisayarınızı Hazırlayın!

GTA 6, oyun dünyasının en çok beklenen ve merak edilen oyunlarından biri. Rockstar Games'in henüz resmi bir açıklama yapmadığı oyun hakkında pek çok söylenti, iddia ve tahmin var. Bu yazıda GTA 6 oyununun nasıl olacağına ve çıkarsa tahmini sistem gereksinimlerine dair bilgileri derledik.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri Tahmini: Bilgisayarınızı Hazırlayın!
0

GTA 6, oyun dünyasının en çok beklenen ve merak edilen oyunlarından biri. Rockstar Games, GTA 6 üzerinde çalıştıklarını doğrulamış olsa da, oyun hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Bu yazıda, GTA 6 oyununun nasıl olacağına ve çıkarsa tahmini sistem gereksinimlerine dair bazı tahminlerde bulunacağız.

GTA 6 oyunu çıkarsa tahmini sistem gereksinimleri nasıl olur? Bu sorunun kesin bir cevabı yok, ancak bazı tahminler yapmak mümkün. GTA 6 henüz resmi olarak duyurulmadı, ancak Rockstar Games’in Twitter hesabından yaptığı paylaşımda oyunun geliştirilme aşamasında olduğu doğrulandı. Oyunun ne zaman çıkacağı ise belirsiz, ancak en erken 2024 yılının sonlarına doğru veya 2025 başlarında piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

GTA 6 Nasıl Olur?

GTA 6’nın grafikleri ve oynanışı hakkında da çok fazla bilgi yok, ancak oyunun önceki serilerine göre daha gerçekçi ve detaylı olacağı bekleniyor. GTA 6 ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri, oyunun nerede ve ne zaman geçeceği. Serinin önceki oyunlarında, ABD’nin farklı şehirlerini ve bölgelerini ziyaret etme şansı bulmuştuk. GTA 6 için ise, farklı bir ülke veya kıta hayali kuranlar da var. Bazı söylentilere göre oyun Japonya’nın başkenti Tokyo’da geçebilir, bazılarına göre ise Güney Amerika’da geçebilir.

Serinin önceki oyunlarında New York, Miami, Los Angeles, San Francisco ve Las Vegas gibi ABD şehirlerini ziyaret etmiştik. Bazı oyuncular GTA 6 için farklı bir ülke ve şehir hayali kuruyor. Örneğin Londra, Tokyo, Rio de Janeiro gibi seçenekler gündeme geliyor. Ancak bu ihtimal pek yüksek değil. Çünkü Rockstar Games’in kurucularından Dan Houser, GTA’nın ABD kültürü ile özdeşleştiğini ve başka bir yerde geçmesinin zor olduğunu söylemişti.

Güvenilir sızıntı kaynaklarına göre, GTA 6, Vice City’nin de içinde olduğu Kuzey ve Güney Amerika’daki bir ortamda geçecek. Oyunun zaman olarak ise 1970’lerden günümüze kadar uzanan bir dönemi kapsayacağı söyleniyor.

GTA 6’da iki ana karakterin kontrolünü ele alacağız: Jason ve Lucia. Bu iki karakter, bir tür “Bonnie & Clyde” tarzı macera yaşayacaklar. Oyunun hikayesi, uyuşturucu ticareti, karteller, ajanlar ve suç örgütleri gibi unsurları içerecek.

GTA 6’nın oynanışı ise, serinin önceki oyunlarına benzer olacak. Açık dünya mekaniği, araç kullanma, silah kullanma, görev yapma, yan aktiviteler yapma gibi özellikler devam edecek. Ancak GTA 6’da bazı yenilikler de olacak.

Örneğin, GTA 6’da karakterlerin yaşlanma ve gelişme mekaniği olacak. Karakterlerimiz zaman içinde fiziksel olarak değişecek ve yetenekleri gelişecek veya azalacak. Ayrıca karakterlerimizin giyim kuşamına, saç stiline ve dövmelerine de karar verebileceğiz.

GTA 6’nın hikayesi ile ilgili de pek çok spekülasyon var. Bazı kaynaklar oyunun birden fazla şehirde geçeceğini ve farklı zaman dilimlerini kapsayacağını iddia ediyor. Örneğin oyun hem Vice City hem de Güney Amerika’da geçebilir ve hem günümüz hem de geçmişteki olayları anlatabilir. Bazı kaynaklar ise oyunun ana karakterinin ilk kez bir kadın olacağını söylüyor. Bu da seride bir ilke imza atabilir.

GTA 6’nın Sistem Gereksinimleri Nasıl Olur?

GTA 6’nın sistem gereksinimleri hakkında da henüz resmi bir bilgi yok. Ancak oyunun muhtemelen yeni nesil konsollar ve PC için çıkacağını varsayarsak, oldukça yüksek sistem gereksinimleri bekleyebiliriz. Özellikle grafik kalitesi, fizik motoru, yapay zeka ve harita büyüklüğü gibi unsurların geliştirilmesi durumunda oyunun yüksek performans için güçlü bir donanım isteyeceği kesin.

GTA 6’nın grafikleri, yeni nesil konsolların ve bilgisayarların gücünü kullanacak. Oyunun oyun motoru olarak Rage 9 kullanılacak. Bu motor sayesinde oyunun fizikleri, animasyonları, aydınlatması ve detayları çok daha gerçekçi olacak.

Tahmini olarak GTA 6’nın sistem gereksinimleri şöyle olabilir:

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-9600K veya AMD Ryzen 7 3900X
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon RX 570
 • Depolama: 150 GB boş alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i7-9700K veya AMD Ryzen 7 3700X
 • Bellek: 32 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2070 / AMD Radeon RX 5700 XT
 • Depolama: 150 GB

Bu sistem gereksinimleri sadece tahminidir ve oyun çıkmadan önce değişebilir. GTA 6’nın yüksek ayarlarda ve 1440p (4K) çözünürlükte oynanabilmesi için gerekli olabilir. Daha yüksek çözünürlük veya kare hızı için ise daha güçlü bir sistem gerekebilir. Oyunun önerilen sistem gereksinimleri ise daha yüksek olacaktır. GTA 6’nın RTX desteği sunup sunmayacağı da bilinmiyor, ancak sunması durumunda RTX özelliğini kullanmak için daha güçlü bir ekran kartına ihtiyaç duyulacaktır.

GTA 6 oyunu çıkarsa tahmini sistem gereksinimleri nasıl olur? Sorusunun cevabını bu şekilde verebiliriz. Umarız oyun yakında duyurulur ve biz de bu harika oyunu oynama şansına erişiriz. Tabi bu oyunun bize maliyetini düşünmeniz içinde hemen alta güncel kur tablosu bırakıyoruz :)

İçeriğimizi Değerlendirin!
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  sevindim
  Sevindim
 • 0
  belirsiz
  Belirsiz

Merhaba, biz TECHNO MOA olarak teknoloji tutkunu, yeniliklere meraklı ve burada en güncel teknoloji haberlerini sizinle paylaşıyoruz. İyi okumalar!

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir