1. Anasayfa
 2. Genel
Trendlerdeki Yazı

Ekşi Sözlük Neden Kapatıldı! Erişim Engeli Getirilen Ekşi Sözlük İçin Gelen Tepkiler!

Ekşi Sözlük Neden Kapatıldı! Erişim Engeli Getirilen Ekşi Sözlük İçin Gelen Tepkiler!
1

Geçtiğimiz saatlerde; BTK’nın kararıyla erişim engeli alan Ekşi Sözlük için sosyal medyada tepki yağdı. Birçok kişi bu kararı desteklerken, bazıları bu karara karşı çıktı.

Türkiye’de internet erişimine yönelik sansürleme uygulamaları son yıllarda artmıştır. Buna gerekçe olarak, terör propagandası, nefret söylemi, intihara teşvik, çocuk istismarı gibi konular gösterilmektedir. Ekşi Sözlük gibi içerik üreten web siteleri, zaman zaman bu yasaklamaların hedefi haline gelebiliyor.

Ekşi Sözlüğ’ün yasaklandığına dair bazı haberler mevcut. Bunun nedeni olarak site üzerindeki bazı tartışmaların siyasi içerikli olması ve bu nedenle sansürlenmiş olabileceği konuşuluyor. Ancak, kesin nedeni hakkında resmi bir açıklama yapılmamıştır.

Ekşi Sözlük yazaraları bu karara karşı çıkarken, bazı vatandaşlar bu kararın doğru olduğu konusunda görüşler paylaştı.

Ekşi Sözlük’ün Kapatlımasına Dair Gelen Bazı Tepkiler

Memleket Partisi, genel Başkanı Muharrem İnce’den Ekşi Sözlük’ün kapatılmasına ilişkin gelen açıklama; “Ekşi Sözlük’e erişim engeli getirildiğini gördüm. Yahu bırakın çocuklar öfkelerini de, sevinçlerini de, umutlarını da, eleştirilerini de özgürce yazsınlar. Ne istiyorsunuz bu gençlerden. Benimle ilgili de eleştiriler yazıyorlar, okuyorum, yararlanıyorum. Bu kadar korkak olmayın..” ifadelerini kullandı.

İçeriğimizi Değerlendirin!
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  sevindim
  Sevindim
 • 0
  belirsiz
  Belirsiz

Merhaba, biz TECHNO MOA olarak teknoloji tutkunu, yeniliklere meraklı ve burada en güncel teknoloji haberlerini sizinle paylaşıyoruz. İyi okumalar!

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir