1. Anasayfa
 2. Yazılım

Dijitsu TV Yazılım Güncelleme ve Toplu Kanal Yükleme!

Dijitsu TV Yazılım Güncelleme ve Toplu Kanal Yükleme!
2

Yerli üretim olan Dijitsu markasına ait olan televizyonların hem fiyatı hemde uygun özellilkleri sayesinde pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Hal böyle olunca Dijitsu marka televizyonu olan pek çok kişi için bir çok ayarı ve televizyonun yazılımını güncellemek ayrıca tek tek uğraşmadan toplu olarak kanalları yükleyebilmek için ihtiyacınız olan bilgileri bu yayınımızda derledik.

Dijitsu Yazılım ve Toplu Kanal Dosyası Nasıl İndirilir?

Öncelikle bu işlemleri yapabilmek için ihtiyacınız olan araçlar şunlardır;

 1. USB Flash Bellek
 2. Bilgisayar
 3. Telefon (OTG Kablosu veya Dual Flash varsa Bilgisayara Gerek Yok)

Yazılım dosyalarını indirmek için aşağıdaki butona tıklayarak, Dijitsu markasına ait tüm TV modellerine ait yazılımların olduğu Drive sayfasına gidebilirsiniz.

AVvXsEhs1FxSjVC49yZhyyKaFJER5VBrrRTbAfgh mtsEgCepK6dkmVmoBqLTa8HPSUdmUWvzrQwkoobs0Z KnurSp6gYb dZwSpCRpC 6g EnX aZp ZWSkd4eWbl9CJqV0COHgK U1HCime1Ec7MK hIWwZyOFd3i0NWtsTVwm0DwV spodmD kD7rzlkSWA=s16000

Yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi Dijitsu’nun tüm TV modellerine ait yazılımların olduğu Drive sayfasına ulaşacaksınız. TV modelinize uygun olan klasöre giderek yazılımları indirin. 

Klasör içerisindeki .BİN uzantılı dosyalar yazılım dosyalarımızdır. Eğer varsa kanal klasöründeki dosyayı da inidirin. İndirme işleminden sonra dosyaları flash belleğin ana dizinine kopyalayın.

Yazılım Güncelleme Uyarısı

 • İndirdiğiniz dosyaların isimlerini değiştirmeyin!
 • Yazılım dosyalarını flash belleğinizin ana dizinine atın. Klasör içerisine atmayın!
 • Klasör indirmeyin, klasör içerisindeki dosyayı indirin

Televizyon modelinize uygun olan yazılım indirip, flash belleğinize attıktan sonra şimdi de bu yazılımı televizyona nasıl yükleyeceğimize bakalım.

Dijitsu TV Yazılım Nasıl Güncellenir?

Öncelikle içerisinde yüklediğiniz yazılımları bulunan flash belleğinizi televizyonunzun arkasındaki USB girişine takıyoruz. Dijitsu TV’de iki türlü yazılımı yükleyebiliriz. Bunlar;

 1. TV kapalıyken, USB modunda açarak,
 2. TV ayarlarından otomatik olarak

Bizimde önerdiğimiz ve en verimli yazılım yükleme olan ayarlardan otomatik olarak yüklemektir. Yazılımı yükleme adımları şu şekildedir;

 • İlk olarak TV kumadamızdan ayarlara geliyoruz
 • En sağdaki işyeri menüsüne gidiyoruz
Dijitsu tv yazılım güncelleme
 • Ekran görüntüsündeki gibi adımları yapıyoruz daha son karşımıza çıkan uyarıyı onaylamak için kumandamızın sol tuşuna ⬅ bir kere basıp yazılım güncelleme işlemini başlatıyoruz.
 • Bu işlemden sonra sorunsuzca TV açıldıysa yazılım başarıyla yüklenmiştir.

Dijitsu TV Toplu Kanal Yükleme Nasıl Yapılır?

Bu başlık altında da TV kolaylıklarından birisi olan toplu olarak kanalları yüklemek olacaktır. Öyleki tek tek uğraşma zahmetinden kurtularak bir seferde tüm kanalları otomatik olarak TV yükleyebilirsiniz işte adımları.

 1. Televizyonun kumandasından ayarlar menüsüne geliyoruz
 2. Burada en sağdan ikinci menü olan kilit simgesine gelip, alt tuşuna ▼ basıyoruz.
 3. Kilit Sistemi seçeneğine basıyoruz ve bizden şifre girmemizi istiyor. Standart şifremiz 0000 şeklindedir. (Eğer şifreyi değiştirdiyseniz, belirlediğiniz şifreyi girin)
 4. Şifreyi girdikten sonra en altta bulunan Otel Modu Ayarı kısmına gelip, kumandamızdan OK tuşuna basıyoruz.
 5. Yeni gelen sayfada alt kısımda bulunan Veritabanını İçe Aktar seçeneğinin üzerine gelip OK tuşuna basıyoruz
 6. Daha sonra USB listesindeki flash bellek listesi menüsünden de bir kez OK tuşuna basın.
 7. Yaklaşık 10 saniye içerisinde tüm kanallar televizyonunuza otomatik olarak yüklenmiş olacaktır. İşlem tamamlandıktan sonra televizyon kapanıp tekrar açılacaktır.
 8. Açıldıktan sonra kanalların sorunsuzca yüklendiğini kontrol edin. Kanal listesini isterseniz kendinize göre düzenleyebilirsiniz.
AVvXsEj 8eddPvU6U4yamwIe0x5Cy8a7mSOnvSsCsM 4Hs83qbmYEDggan4O7ezIzv 8uexzHsPS1SUQWghI2Pk0tALnTNfaMryqyWJrlbAWrjywVTa47tjlG0AQ4NnWL5wiFAa

İçeriğimizi Değerlendirin!
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 3
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 1
  sevindim
  Sevindim
 • 0
  belirsiz
  Belirsiz

Merhaba, biz TECHNO MOA olarak teknoloji tutkunu, yeniliklere meraklı ve burada en güncel teknoloji haberlerini sizinle paylaşıyoruz. İyi okumalar!

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Nisan 6, 2023

  Merhaba ds9800 serinin 58 inç olanı elmızde mevcut. anrdoıd arayuzu hıc hosuma gıtmedı. 50 ınch ds 9800 modelının yazılımı cok güzel onu yüklesem boot loop olurmu? sistem açılmassa eskı yazılımını flasa tekrar atıp donebılır mıyım ?

  • Merhabalar,

   Ben bizzat bunu deneyimledim. İşlemleri hatasız yapmanız gerekiyor ve evet dediğiniz şekilde boot edebilirsiniz. Yalnız; her iki TV’de boyut ve çözünürlük farkı olduğu için görüntü optimizasyon sorunu yaratıyor, ki bu TV gerçekten kullandırtmıyor. Ayrıca; bazen boot işleminde sistem açılmayabiliyor veya açılırsa da logo animasyonunda takılıyor. Çoğunlukla bu durumda geri dönüş zor oluyor, yani teknik destek harici dönüş yapılamıyor. Bana kalırsada yapsanız bile pek randıman almazsınız..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir